اندروید چیست؟

اندروید چیست؟

Android  یک سیستم عامل منبع باز و مبتنی بر لینوکس است.  اکثر تلفن های هوشمند و تبلت ها از سیستم عامل اندروید استفاده می شوند. اندروید متعلق به گوگل است. در سال ۲۰۰۷ ، گوگل SDK را منتشر کرد. بعداً ، در سپتامبر ۲۰۰۸ ، اولین نسخه تجاری منتشر شد و Android 1.0 نامگذاری شد.

کد منبع رایگانAndroid  تحت مجوز Apache 2.0 می باشد. تغییرات هسته لینوکس تحت مجوز عمومی نسخه GNU است.

وقتی یک توسعه دهنده برنامه Android را توسعه دهد ، می تواند بر روی چندین دستگاه Android اجرا شود.

گوگل نسخه ی بعدی آندروید را با نام Android Pie را در ۷ مارس ۲۰۱۸ در کنفرانس Google I / O اعلام کرد. این آخرین بروزرسانی Android Oreo است. بروزرسانی Pie با هدف تقویت تجربه کاربری اندرویدی ارائه شده است. همچنین باعث افزایش کارایی و عملکرد دستگاه های مجهز به اندروید می شود.

چه کسی توسعه دهنده اندروید است؟

Android Developer یک توسعه دهنده نرم افزار است که متخصص در طراحی برنامه های کاربردی برای فروشگاه نرم افزارهای اندرویدی است .که رقیب مستقیم فروشگاه اپل است. این بدان معناست که بیشتر کارهای توسعه دهنده های اندرویددر ساخت برنامه های تلفن های هوشمند و تبلت های اندرویدی نهایت تلاش خود را می کنند. توسعه دهندگان Android می توانند برای یک سازمان بزرگ نرم افزار تولید کنند یا می توانند توسط یک شرکت توسعه برنامه به کار گرفته شوند.

چه کسی توسعه دهنده وب است؟

نقش یک توسعه دهنده وب در طراحی ، کدنویسی و تغییرات وب سایت ها ، از طرح تا اجرا و با توجه به مشخصات مشتری می باشد. تلاش برای ایجاد سایت های جذاب باید از طراحی کاربر پسند برخوردار باشد.

به عنوان یک طراح وب به دانش پایه HTML ، CSS و JavaScript نیاز دارد. هنگامی که یک توسعه دهنده اصول اولیه را می آموزد ، آنها قادر خواهند بود حداقل وب سایتهای استاتیک ایجاد کنند. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان خبره ای که مهارت برنامه نویسی مانند PHP ، .NET ، PYTHON، RUBY  را به همراه مدیریت پایگاه داده مانند SQL Server ، Mysql  را نیاز دارند تا به توسعه وب سایت های بزرگتر بپردازند.

تفاوت اصلی بین Android Developer vs Web Developer

Android Developer و  Web Developer گزینه های محبوب در بازار هستند. بگذارید برخی از تفاوت های اساسی بین Android Developer و Web Developer را مورد بحث قرار دهیم:

توسعه دهندگان اندروید نرم افزار را مخصوص تلفنهای اندرویئد را ارایه می دهند در حالی که توسعه دهندگان وب برنامه هایی را اجرا می کنند که برای اجرای آنها به مرورگرهای وب نیاز دارید.

توسعه Android به کیت توسعه نرم افزار Android ، یعنی SDK Android نیاز دارد. همچنین برای ساخت برنامه اندروید androidنیاز به دانش Java و XML دارد . از طرف دیگر ، توسعه دهندگان وب برای ساختن وب سایت های استاتیک ساده به دانش HTML ، JavaScript ، CSS احتیاج دارند. برای ایجاد یک وب سایت فشرده ، دانش سایر زبان های برنامه نویسی و چارچوب ها نیز لازم است.

از آنجایی که دنیای امروز به تلفن های هوشمند وابسته است ، یک فرصت شغلی بزرگ برای توسعه دهندگان اندرویدی وجود دارد که می توانند در پلتفرم اندرویدی شرکت کنند. و موفقیت های بزرگی کسب کنند. از طرف دیگر ، توسعه وب نیز برای صنعت اهمیت زیادی دارد زیرا بیشتر چیزها به اینترنت نیاز دارند و وب سایت ها رسانه هایی هستند که ارتباط را آسان تر می کنند.