بررسی مزایا و معایب Cpanel در مقایسه با دایرکت ادمین

بررسی مزایا و معایب Cpanel در مقایسه با دایرکت ادمین

مزایا و معایب دایرکت ادمین و سی پنل

سی پنل و دایرکت ادمین هر دو کنترل پنل هایی بسیار با قدرت هستند. و دارای تنظیمات بسیار زایادی هستند که دست کاربر را برای هرگونه تغییرات باز گذاشته اند.

همچنین این دو کنترل پنل توسط شرکت های بسیار بزرگی مورد حمایت قرار گرفته اند و در حال توسعه هستند.

با وجود این امکانات هاست cpanel دارای مزایا و معایبی در مقابل هاست دایرکت ادمین است که به بررسی آنها میپردازیم:

تفاوت قیمت و هزینه ها:

اولین تفاوتی که دایرکت ادمین به نسبت سی پنل دارد قیمت آن است،اما اکثر کاربران میدانند که اگر هزینه بیشتری پرداخت میکنند امکانات بیشتری دریافت میکنند.

محیط کاربری یکسان:

محیط کاربری سی پنل و دایرکت ادمین تقریبا مشابه است و تفاوت چندانی با هم ندارند.

محیط کار در دایرکت ادمین ساده است. و تمامی موارد در دسترس شما قرار دارد اما در سی پنل،مدیریت کمی متفاوت است.

در دایرکت ادمین تمامی دسترسی های مربوط به وب میل،گزینه های ادمین.مدیریت تمامی فایل ها،اطلاعات و تمامی گزینه ها و شرایط مربوط به میزبانی وب در دسترس شماست. و این موضوع باعث میشود تا بتوانید به سادگی از آنها استفاده کنید.

البته کار کردن با سی پنل نیز برای تمامی افراد چه افراد حرفه ای چه افراد عادی بسیار مناسب است. چون به راحتی میتوانید به تمامی گزینه ها دسترسی داشته باشید.

یکی از تفاوت های بین دایرکت ادمین و سی پنل این است که ویژگی هایی که در سی پنل وجود دارد دارای دسته بندی های مختلفی است جوری که دسترسی به آنها آسان است و این تفاوت در محیط دایرکت ادمین و سی پنل است.

رابط کاربری گرافیکی (Graphical User Interface)

هم دایرکت ادمین و هم سی پنل تنظیمات در سرور خود از رابط کاربری گرافیکی استفاده میکند. و همچنین میزان استفاده و ارائه تنظیمات آنها با استفاده از رابط کاربری گرافیکی است.

اما با این وجود سی پنل تنظیمات بیشتری به شما ارائه میدهد. اما در دایرکتادمین شما مجبور خواهید شد بیشتر مدیریت ها را توسز روت شل انجام دهید.

به همین ترتیب شما زمانی برای یادگیری این فرمان ها نیاز دارید البته باید بگوییم در سی پنل نیز تمام امکانات به صورت گرافیکی نخواهند بود.

هزینه های جانبی

با توجه مسائلی که قبلا هم گفتیم هزینه دایرکت ادمین از سی پنل کمتر است اما با این وجود زمانی که شما نیاز داشته باشید تا از یک افزونه کاربردی استفاده کنید نیاز دارید تا برای استفاده از آن هزینه ای را پرداخت کنید.

البته باید بگوییم که شما میتوانید بسیاری از افزونه ها را به صورت رایگان استفاده کنید و همچنین بتوانید با قابلیت کد نویسی که در اختیار دارید آنها را گسترش دهید و بتوانید آن افزونه ای را بسازید که کاملا به آن نیاز دارید.

در نهایت باید بگوییم با توجه به تمامی مواردی که بررسی کردیم شما میتوانید با توجه به نیاز خود یکی از این دو پنل مدیریتی را انتخاب کنید،در صورتی که تمایل به استفاده از هاست سی پنل دارید پیشنهاد ما به شما هاست سی پنل ایران است که با بررسی پنل های مختلف بهترین پلن را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.