حذف آیکون هواشناسی و اخبار در ویندوز ۱۰

مایکروسافت دائما در حال تغییراتی برای بهبود تجربه کاربری از ویندوز ۱۰ است اما برای بسیاری از کاربران این تغییرات خوشآیند نیست. یکی از جدیدترین این موارد، اضافه شدن بخش اخبار و علاقمندی ها به قسمت تسکبار یا نوار وظیفه ویندوز ۱۰ است. با فعال شدن این ویژگی، یک آیکون جدید را در تسکبار شاهد هستیم که اطلاعات وضعیت آب و هوا را در اختیارمان قرار می‌دهد و با کلیک بر روی آن، اخبار روز دنیا نمایش داده می‌شود. چیزی که شاید مفید باشد اما شخصا ترجیح می‌دهم در تسکبار وجود نداشته باشد. خوشبختانه غیر فعال کردن این بخش کار آسانی است. برای حذف آیکون هواشناسی و اخبار از تسکبار ویندوز ۱۰ به ادامه مطلب توجه کنید.

حذف آیکون هواشناسی و اخبار در ویندوز ۱۰

ویجت News and Interests از ژوئن سال گذشته برای کامپیوترهای شخصی مجهز به ویندوز ۱۰ عرضه شد و زمانی که این ویجت به ویندوز شما اضافه شود، قطعا به آن پی خواهید برد چرا که یک ویجت نسبتا بزرگ در تسکبار است و در گوشه سمت راست پائین تکسبار، جایی که ساعت و تاریخ و دیگر آیکون‌های نرم افزارها قرار دارند نمایش داده می شود. با انتخاب این ویجت، علاوه بر اطلاعات هواشناسی و اخبار، اطلاعاتی در مورد ارزش سهام و دیگر موارد نیز در اختیارتان قرار داده می‌شود. این اخبار و اطلاعات هواشناسی بر پایه موتور جستجوی Bing مایکروسافت هستند که در ایران حداقل زیاد کاربردی و جذاب نیستند چرا که ایران به واسطه تحریم بودن از بسیاری از چیز ها از جمله پوشش آب و هوا محروم است . بنابراین برای حذف این ویجت مراحل زیر را انجام دهید:

 

  • بر روی یک قسمت خالی از تسکبار کلیک راست کنید.

 

  • از منوی ظاهر شده، گزینه News and Interest را انتخاب کنید و سپس بر روی Turn off در زیر منو کلیک کنید.

 

 

شرکت-فناوری-کیش-مخفی-کردن-اب-هوا-ویندوز10

 

کار تمام شده و به همین راحتی دیگر ویجت هواشناسی و اخبار در تسکبار ویندوز ۱۰ وجود نخواهد داشت. اگر تصمیمتان عوض شد و دوباره قصد داشتید ویجت را برگردانید، مراحل بالا را دوباره تکرار کنید اما در آخرین قدم، گزینه Show Icon and Text را انتخاب کنید. در صورتی که با بزرگ بودن این ویجت مشکل دارید هم می‌توانید گزینه Show Icon Only را انتخاب کنید که فضای کمتری را از نوار وظیفه اشغال می‌کند.