دات نت نیوک چیست ؟ چه تفاوتی با سایر سی ام اس ها و شیرپوینت دارد؟

دات نت نیوک چیست ؟ چه تفاوتی با سایر سی ام اس ها و شیرپوینت دارد؟

DotNetNuke  یک سیستم مدیریت محتواست که امکانات فوق‌العاده‌ای برای صاحبان وبسایت‌ها فراهم می‌کند. شاید در انتخاب دی‌ان‌ان از میان دیگر انواع CMS کمی تردید داشته باشید. گرچه این انتخاب کاملا بستگی به هدف شما در وبسایتتان دارد، تردیدی نیست که کیفیت وب‌سایت‌ها می‌تواند به شکل قابل ملاحظه‌ای در فروش تجارت‌های مبتنی بر اینترنت، به خصوص آن دسته از تجارت‌هایی که به تازگی قصد نفوذ در بازار را دارند، تأثیرگذار باشد. هر چند این امر به آن معنا نیست که تنها داشتن یک وب‌سایت خوب لزوما به چنین نتایجی منجر خواهد شد، چرا که این موضوع دارای پارامترها و فاکتورهای متنوعی است.

 

مقایسه دی ان ان با سایر سی ام اس ها

 

دی‌ان‌ان (DNN) و وردپرس (WordPress) هر دو پلتفرم‌های فوق‌العاده‌ای برای ساخت وبسایت هستند و از میان انواع CMS بیشترین استفاده آنلاین را دارند. اما استفاده از آنها به هدف سایت شما بستگی دارد. DNN بیشتر برای شرکت‌های متوسط تا بزرگ مناسب است، در حالی که وردپرس ترجیحا برای بلاگرها، آرتیست‌ها و بیزنس‌های کوچکتر و محلی‌تر که می‌خواهند سایتشان شکل رسمی و شیک داشته باشند، مناسب‌تر است.

تفاوت شیرپوینت و دات نت نیوک چیست ؟

 

يک تفاوت دات‌نت‌نیوک و شیرپوینت اين است که وب پارت‌های شيرپوينت را می‌توان در سيستم‌های ديگری که براساس سرويس شيرپوينت کار می‌کنند، استفاده کرد ولی ماژول‌های دی‌ان‌ان را فقط می‌توان در خودش استفاده کرد. به طور کلی وب پارت‌ها اشيای با ارزشی هستند که می‌توان آنها را هم در ASP.NET  و هم در شيرپوينت استفاده کرد.

مزایای دات نت نیوک چیست ؟

 

·        مانور یکپارچه اسناد و محتوا

·        امنیت

·        مدیریت چندکاربره

·        پشتیبانی از وبسایت‌های موبایل

·        ثبات و عملکرد بالا

·        مقرون به صرفه