دایرکت ادمین چیست ؟ مهمترین مزایا و معایب DIRECTADMIN

دایرکت ادمین چیست ؟ مهمترین مزایا و معایب DIRECTADMIN

دایرکت ادمین چیست ؟ مهمترین مزایا و معایب DIRECTADMINدایرکت ادمین (DIRECTADMIN)کنترل پنلی است که با استفاده از آن میتوانید هاست خود را مدیریت کنید و این سیستم یک رابط گرافیکی را در اختیار شما قرار میدهد و شما با وجود رابط گرافیکی راحتتر میتوانید وظایف مدیریتی رایج در اکانت هاست خود انجام دهید.

DIRECTADMIN چه امکاناتی برای کاربران دارد؟

بخش منو Email:

در این بخش کلیه تنظیمات مربوط به ایمیل IMAP و POP ،داشتن alias های مختلف.  و آدرس به ازای هر inboxیا صندوق ورودی لیست های مربوط به ایمیل،فرستنده ها،پاسخگویی خودکار قابل انجام است.

تمامی ایمیل هایی که در هاست دایرکت ادمین ایجاد میکنید هم توسط دایرکت ادمین قابل دسترسی و مدیریت هستند. و هم توسط برنامه های مربوط به مدیریت ایمیل ها مانند outlook ،و شما میتوانید ایمیل را در برابر هرزنامه ها و همچنین دیگر محتوا را مدیریت کنید.

بخش منوی FTP:

در این بخش به کاربراین این امکان را میدهد که اکانت های  FTP , SFTP را ایجاد کنند و بتوانند آن را مدیریت کنند.

همچنین کلاینت های FTP تحت وب را نیز میتوانید از این بخش مدیریت کنید.

بخش DNS:

در این بخش کلیه کاربران میتوانند تنظیمات مربوط به DNS دامنه خود را ویرایش کنند. رکورد MX را به طور سفارشی بسازند و به طور کلی تنظیمات DNS خود مدیریت کنند.

Statistics(آمار):

این بخش به کاربران این امکان را میدهد تا بتوانند آمار کلید در مورد هاست و دامنه خود را به دست بیاورند. مانند: سرعت اجرای کوئری ها،زمان لاز م برای پاسخگویی،میزان کارایی سرور و همچنین میزان استفاده از پهنای باند.

ساب دامین ها:

در این بخش کلیه کاربران میتوانند ساب دامین خود را ایجاد کنند،حذف کنند و همچنین کلیه آمار مربوط به آن را بررسی کنند.

مدیریت فایلها:

در بخش file managr  کاربران میتوانند بدون نیاز به ftp فایل های خوذ را بارگزاری کنند و همچنین آن ها را مدیریت کنند.

مدیریت پایگاه داده my sql:

در دایرکت ادمین به کاربران این جازه داده میشود تا پایگاه داده my sql خود را ایجاد کنند و همچنین بتوانند آن را مدریت کنند،در این محیط میتوان کوئر های مربوط به my sql را اجرا کرد.

:site backup

در خدمات بک آپ گیری در دایرکت ادمین میتوان از کل بخش های هاست بک تهیه کرد که شامل تمامی فایل ها و تنظیمات مربوطه نیز میشود.

Eror pages:

دایرکت ادمین کلیه خطاهای مربوط به accunt-wide ،صفحات خطای سفارشی که توسط کاربران برای خطاهای مربوط به ۴۰x و ۵۰x را پشتیبانی میکند.

:advanced tools

مدیریت گواهینامه های ssl،php info،مدیریت corn job،مجوزهای مربوط به MIME type ، apache handlers ، Redirect و…