صعود بورس‌های آسیایی با وجود نگرانی‌ها از وضعیت اقتصاد جهانی

با وجود نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصادی کشورهای صنعتی، بورس‌های آسیایی در معاملات روز سه شنبه با صعود به کار خود خاتمه دادند.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، تحلیل‌گران موسسه “سیتی گروپ” در گزارشی نوشتند که فضای معاملات در حال بهبود است و این بهبودی به سبزپوشی نمادهای بانکی در بازارهای بورسی کمک خواهد کرد. در معاملات امروز بازارهای سهام آسیایی، شاخص ” ام اس سی ای” بورس‌های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن یک درصد بالا رفت. در ژاپن شاخص ” تاپیکس” بورس توکیو ۰.۹ درصد و در استرالیا شاخص ” اس اند پی/ اس اند ایکس ۲۰۰” ۰.۶ درصد افزایش یافتند. در چین شاخص ” شانگهای کامپوزیت” با رشد یک درصدی و شاخص ” هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ با جهش ۱.۷ درصدی به کار خود خاتمه دادند.

فرانسس دونالد، استراتژیست اقتصاد کلان در موسسه ” منولایف است منیجمنت” گفت: دو رویداد مهم در حوزه اقتصاد کلان بر چشم‌انداز بازارهای مالی موثر خواهد بود: نخست روند رشد اقتصاد جهانی و روشن شدن وضعیت تجارت خارجی چین که بزرگ ترین صادرکننده جهان به شمار می‌رود و دیگری فرجام تعطیلی موقت دولت آمریکا.

در معاملات امروز، نمادهای بانکی پیشتاز صعود بازار بودند. صعود نماد بانکی پس از آن رخ داد که بانک‌هایی چون “جی پی مورگان”، ” بنک اف امریکا”، “ولز فارگو”، ” مورگان استنلی” و ” گلدمن ساکس” با انتشار صورت درآمدی خود از سودآوری فعالیت‌هایشان خبر دادند.

بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریکا با یک واحد افزایش به ۲.۷۱ درصد رسید. در بازار نفت هر بشکه نفت خام ” وست تگزاس اینتر مدیت” با ۱.۲ درصد افزایش به ۵۱.۱۰ دلار رسید.

در بازار فلزات گرانبها بهای هر اونس طلا با ۰.۱۳ درصد افزایش به ۱۲۹۰.۸۲ دلار رسید. هر اونس نقره نیز با ۰.۳۷ درصد افزایش به ازای ۱۵.۶۷ دلار مبادله شد.