مدیریت عجیب ترین زندان های جهان

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

 

توجه شما را به فهرست بدترین زندان های جهان جلب می کنیم. در این زندان ها از خطرناک ترین مجرمان و جنایتکاران جوامع مختلف نگه داری می شود.  

 

۱ ـ زندان “دیار باکر” – ترکیه

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

زندان “دیار باکر” در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد. این زندان در سال ۱۹۸۰ مییادی تاسیس شد و از آن زمان تا به امروز، از خطرناک ترین مجرمان جامعه نگه داری می کند. به همین دلیل نیز عنوان یکی از بدترین زندان های دنیا را به خود اختصاص داده است.

 

جدای از شکنجه های جسمی که بر روی زندان اعمال می شود، شکنجه ی روحی و تخریب شخصیتی زندانیان، این زندان را به یکی از مخوف ترین زندان های دنیا تبدیل کرده است.

 

زندان دیار باکر به دو بخش تقسیم می شود. بخش “E ” می تواند ۷۴۴ زندانی و بخش “D ” نیز می تواند ۶۸۸ زندانی را در خود جای دهد. بر اساس داده های دریافتی، اکنون هر دو بخش این زندان کاملا پر شده اند.

 

 

۲ زندان “سابانتا” – ونزوئلا 

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

زندان “سابانتا” در کشور ونزولا قرار داشته و عنوان یکی از وحشتناک ترین زندان های دنیا را به خود اختصاص داده است. این زندان یکی از خشن ترین مراکز تربیتی در آمریکای لاتین بوده و هر مجرمی که به این مکان قدم می گذارد، آرزو می کند که هر چه سریع تر از این محل فرار کند.

 

در این زندان ده ها نوع بیماری عفونی شیوع پیدا کرده و تقریبا هیچ خدمت بهداشتی به زندانیان ارائه نمی شود. از این گذشته، همه روزه این زندان شاهد ده ها نوع جنایت و جرایم خشونت بار می باشد.

 

۳ – زندان “ADX Florence ” – ایالت متحده

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

زندان “ADX Florence ” مکانی امن برای نگه داری از خطرناک ترین مجرمان ایالات متحده است. این زندان در منطقه ی فلورنس در ایالت کلرادو آمریکا واقع شده است و در حال حاضر میزبان حدود ۴۳۹ زندانی خطرناک می باشد. زندان ای‌دی‌اکس فلورنس فوق امن ‌ترین زندان آمریکا است.

 

در طول سالیان متمادی، زندانیان بسیاری تلاش کردند تا با خودکشی، از دست این زندان ، هم سلولی ها و نگهبانان آن خلاص شوند. شاید نام زندان جدید آلکاتراز کوهی را شنیده باشید. زندان آلکاتراز نام غیر رسمی این زندان بوده از سال ۱۹۹۴ میلادی تا به امروز فعالیت خود را برای جدایی مجرمان خطرناک از جامعه ادامه می دهد.

 

۴ – زندان تادمور – سوریه

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

 

این زندان در شهر تدمور در ۲۰۰ کیلومتری دمشق پایتخت سوریه واقع شده است. زندان تدمور در اصل برای نگه داری از مجرمان نظامی احداث شده بود ولی از سال ۱۹۸۰ میلادی در پی تغیراتی در ساختار زندان، این محل میزبان همه نوع مجرمان و جنایتکاران شد.

 

آقای “حافظ اسد” رئیس جمهور سابق سوریه در سال ۱۹۸۰ میلادی دستور قتل عام تمامی زندانیان این زندان را که تعدادشان در حدود ۲۴۰۰ نفر می شد را صادر کرد. این زندان در سال ۲۰۰۱ میلادی تعطیل و در سال ۲۰۱۱ بار دیگر فعالیت خود را آغاز نمود.

 

 

۵ ـ زندان کاراندیرو – برزیل

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

زندان کاراندیرودر شهر سائوپائولو در برزیل قرار دارد. این مکان در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد ولی تا سال ۱۹۵۶ میلادی فعالیت کیفری نداشته و در سال ۲۰۰۲ میلادی به کل بسته شد.

 

در سال ۱۹۹۲ میلادی در زندان کاراندیرو یک شورش گسترده رخ داد که در پی آن، موج گسترده ای از قتل عام زندانیان بوقوع پیوست.

 

در آن روز، ۱۱۱ زندانی در پی سرکوب شورشیان به قتل رسیدند. این یکی از دلایل اصلی تعطیلی این زندان بود. از دیگر دلایل تعطیلی و تخریب زندان کاراندینو می توان به شیوع بیماری ایدز اشاره نمود. در آن زمان، حدود ۸۰۰۰ زندانی در این زندان قرار داشتند.

 

 

۶ – اردوگاه ۲۲ – کره شمالی

 

از اردوگاه مخوف ۲۲ در کره ی شمالی می توان به عنوان بدترین و وحشتناک ترین زندان و ندامتگاه دنیا نام برد. نام رسمی این زندان سیاسی “کوان-لی-سو ۲۲” بوده و کاملا از دنیای خارجی ایزوله است.

 

گفته می شود که به غیر از مجرمان، خانواده ی آنها نیز محکوم به حبس در این زندان شده و باقی عمر خود را در این مکان وحشتناک می گذرانند. در حال حاضر بیش از ۵ هزار نفر در این کمپ یا اردوگاه حضور دارند.

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

۷ – زندان بانگ کوانگ – تایلند

زندان مرکزی بنگ کوانگ در استان نونتابوری در کشور تایلند واقع شده است. این شهر در حدود ۱۱ کیلومتری شمال پایتخت این کشور یعنی بانکوک قرار دارد. این زندان به خاطر رفتار فوق العاده خشن نگهبانان با زندانیان و تعداد بیش از حد مجرمان، به یکی از بدترین مکان های موجود در جنوب شرق آسیا مشهور شده است.

 

زندان بنگ کوانگ تنها برای مردها بوده و اکنون چند تن از جنایتکاران خارجی نیز در این مکان حبس شده اند. گفته می شود که به طور معمول مجرمانی که به اعدام محکوم می شوند، مدت زمانی را پیش از مرگ، در این زندان بسر می برند.

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

۸ – زندان ال رودئو – ونزوئلا

زندان ال رودئو در شهر گاتیره در ونزوئلا قرار داشته و به بدترین ندامتگاه این کشور معروف است. اکنون در حدود ۵۰ هزار نفر در سلول های این زندان مخوف دوران محکومیت خود را سپری می کنند.

 

این ندامتگاه در سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد یورش و نبردی خشن میان دو گروهک زندانی بود که تنها با دخالت نیروهای مسلح خاتمه یافت. اینجا جایی است که یک بار تجربه اش برای تمام عمر کفایت می کند.

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

۹ – زندان گیتاراما – رواندا

زندان مرکزی گیتاراما در کشور رواندا واقع شده و به معنای واقعی، یکی از وحشتناک ترین زندان های دنیا است. شرایط زندگی در این مکان به قدری وخیم است که برخی از زندانیان برای بقای زندگی به آدم خواری روی می آورند.

 

بسیاری از زندانیان از این مکان به عنوان “جهنم بر روی زمین” یاد می کنند. این زندان در اصل برای نگه داری از ۴۰۰ زندانی طراحی و ساخته شده است ولی از دهه ی ۱۹۹۰ میلادی به دلایلی نامعلوم، حدود ۷ هزار مجرم را در خود جای داده است.

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس

۱۰ – زندان ریکرز – ایالات متحده

زندان جزیره ای ریکرز در شهر نیویورک در آمریکا قرار داشته و ندامتگاه بدترین مجرمان و جنایتکاران ایالات متحده است. این زندان مابین دو منطقه ی مسکونی برونکس و کوینسک و مجاور با فرودگاه لا-گواردیا واقع شده است. زندان ریکرز به خاطر رفتار بسیار خشن نگهبانان و زندانبانان با مجرمان به شهرت عام رسیده است.

معرفی مخوف و وحشتناک ترین زندان های دنیا + عکس