چند ویژگی حسابدار خوب

پردیس فناوری کیش-دپارتمان مالی و اقتصادی

چند ویژگی حسابدار خوب

التزام قوی به اخلاقیات

صداقت و درستکاری از جمله ویژگی­‌های ارزشمندی هستند که یک حسابدار باید از آنها برخوردار باشد. حسابدار باید بتواند خوب و بد را به­‌درستی از یکدیگر تشخیص دهد و همواره صداقت و درستکاری را سرلوحه کار حرفه‌­ای خود قرار دهد.

یادگیری مداوم

یک حسابدار باید از دانش بسیار قوی درمورد مبانی کار خود برخوردار باشد، اما این دانش لزوماً کافی نیست. یک حسابدار باید همواره نسبت به  به‌­روزرسانی دانش و مهارت های خود کوشا باشد. با توجه به اینکه همواره تغییراتی در اصول، قوانین و مقررات رخ می‌­دهد، این تغییرات مستقیماً حرفه حسابداری را تحت تأثیر قرار می‌­دهند. یک حسابدار باید شناختی کامل از آخرین اخبار و تغییرات رخ­دادها در حوزه­‌های کاری خود داشته باشد. امروزه تکنولوژی نقشی انکارناپذیر و بااهمیت‌­تر از قبل در حرفه ایفا می‌­کند و یک حسابدار باید نسبت به روندهای نوظهور در حرفه خود کاملاً آگاه باشد. حسابداری که نسبت به یادگیری و آموزش بی­‌تفاوت است در بلندمدت نمی­‌تواند یک دارایی سودمند برای سازمان خود باشد.

دقت بسیار بالا

عنصر دقت نقشی بسیار کلیدی در کار حسابداری ایفا می­‌کند. به­‌عنوان مثال، اشتباه در نگارش یک رقم یا قراردادن یک ویرگول در جای نادرست ممکن است یک سازمان را با ریسک­­‌های مالی بسیار مهمی مواجه کند. از این رو، یک حسابدار باید با هوش بالا همواره به جزئیات توجه نماید و دقت در انجام امور محوله را سرلوحه کار خود سازد