کاربردهای حافظه فلش مموری فراتر از تصور است

با پیشرفت تکنولوژی، طی این سال ها فلش مموری ها پیشرفت های شگرفی داشته اند و کاربری تر از قبل شده اند.

فلش مموری خود را به یک وب سرور تبدیل کنید

از یک USB ساده می توانیم به عنوان یک وب سرور استفاده کنیم. با استفاده از فضای USB می توانیم آن را به یک هاست تبدیل کنیم. با نصب برنامه XAMPP و یا wamp و … روی usb خود امکان پذیر است.

 

اطلاعات محرمانه را روی فلش مموری نگه دارید

آیا با نحوه محافظت از اطلاعات USB و فایل‌های شخصی با استفاده از کلمه عبور آشنایی دارید؟ ما به جایی رسیده ایم که USB ‌ها نه تنها قابل حمل تر شده‌اند بلکه به دلیل ظرفیت بالایی که دارند می‌توانند اطلاعات زیادی را در خود ذخیره کنند. این امر باعث می‌شود تا این دستگاه‌ها برای کاربران حرفه ای همیشه ایده آل باشند. اما قبل از ذخیره اطلاعات ارزشمند خود در فلش مموری که دارید باید نحوه ایمن کردن آن را یاد بگیرید. این امر باعث می‌شود که شما از دسترسی به اطلاعات محرمانه خود توسط افراد دیگر جلوگیری کنید. حتی فلش مموری هایی وجود دارند که می توان روی آنها قفل دستی گذاشت.

از فضای کامپیوتر خود برای نصب برنامه ها استفاده نکنید

چه ابزاری می تواند قابل حمل تر از یک لپ تاپ، تبلت و یا تلفن همراه باشد؟ یک حافظه فلش. اگر شما می خواهید دسترسی آسان به برنامه های کاربردی مانند فایرفاکس، مرورگر وب و غیره داشته باشید و تمایل ندارید نرم افزارها را برروی کامپیوتر نصب کنید یعنی تنها با اجرای یک فایل، کل برنامه مورد نظر شما اجرا شود، تنها وسایلی که نیاز دارید یک فلش مموری و یک دستگاه کامپیوتر است.

از بیرون از سیستم آلوده به جنگ ویروس ها بروید

اگر کامپیوتر شما درگیر ویروس شده است و نصب یک آنتی ویروس خوب و قوی روی آن عملا ممکن نیست، میتوان از USB استفاده کرد. با نصب یک آنتی ویروس روی حافظه فلش، کافی است آن را به کامپیوتر خود متصل و شروع به از اسکن و از بین بردن ویروس ها کنید.

نصب سیستم عامل روی فلش مموری

با استفاده از حافظه ی فلش می توانیم یک سیستم عامل قابل حمل داشته باشیم. می توانیم هر سیستم عاملی که دارای ویژگی نصب روی فلش مموری را داشته باشد را نصب کنیم و آن را هر جا که خواستیم ببریم.