بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین (Bitcoin) نوعی واحد پول دیجیتال و در واقع واحد پول رایج در شبکه است. اما واقعاً بیت کوین چیست و از کجا آمده است؟

این پدیده اولین باراوایل فوریه سال ۲۰۰۹، در پی مقاله ای که توسط برنامه نویس ژاپنی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) منتشر. و به دنیا معرفی شد. این برنامه نویس مرموز که تا کنون هیچ گونه اطلاعات شخصی از خود در دسترس قرار نداده . در وبسایت (P2P Foundation) برای اولین بار از پول دیجیتال حرف زد و نوشت:

من یک سیستم پرداخت الکتریکی متن باز (Open Source) ایجاد کرده ام که بیت کوین نامیده میشود. با سیستم کنترل کنندهی غیرمتمرکز، بدون سرور مرکزی یا تکیه بر نهادهای اعتباری.

ناکاموتو واحد پولی ای خلق کرد و آن را بیتکوین نامید. که ترکیبی از کلمات بیت به معنای واحد اطلاعات کامپیوتری وکوین که به معنی سکه است.

البته پول اختراع شده توسط او هیچ شباهتی به سکه یا اسکناس نداشت. هیچ اثری از کاغذ، مس، نقره یا طلا در ساخت این پول عجیب نبود، فقط ۳۱ هزار خط برنامه و یک اعلامیه اینترنتی.ناکاموتو ادعا کرده بود که مردی ۳۶ ساله اهل کشور ژاپن است. و اعلام کرده بود که بیش از یک سال وقت صرف نرم افزاری به نام بیت کوین کرده. و انگیزه خود از این کار را خشم زیاد از وضعیت فاجعه بار اقتصادی برشمرد. وی افزود که می خواسته واحد پولی اختراع کند که تحت تاثیر سیاست های غیر قابل پیش بینی مالی، دزدی های بانکداران و سیاست نباشد.

بیت کوین Bitcoin چگونه کار می کند؟

ارز بیت کوین با سیستم (همکار به همکار) Peer-To-Peer کار می کند به طوری که سروری مشترک (که موجب تسهیل در هک می شود) بین مشتریان وجود ندارد منتهی در سیستم همکار به همکار بین شما و کاربر دیگر وجود دارد که ارز بیتکوین بین شما یا بین تو و یکی از سایت هایی که خدماتی ایجاد کرده و بیتکوین استخراج می کند ، تبادل می شو