آشنایی بافناوری USSD

فناوري USSD

 

پردیس فناوری کیش _ طرح ملی  مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت _ گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات

 

ثبت نام در 
www.portal.kishtech.ir

 

 

پردیس فناوری کیش قابلیت اینو داره که راجع به همه چیز به شما عزیزان اطلاعات بده! این سری در مورد فناوری USSD براتون مطلب آماده کردیم…

 

ديدن نمونه کدussdبکار رفته در گوشي موبايل

فناوری USSD

امروزه تلفن همراه یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده. یکی از امکاناتی که بانکداری الکترونیک در اختیار ما قرار داده استفاده از کدهای USSD بر روی تلفن همراه است که از این طریق فاصله ما تا بانکداری الکترونیک بدون نصب هیچ نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه تنها گرفتن چند عدد است. این کدها به معنای شماره‌هایی مثل *…# است که امروزه تبلیغات وسیعی درباره آن میشه.

USSD  یا همون (Unstructured Supplementary Service Data) ارسال پیام از طریق کد دستوری، یک روش ارسال پیام در شبکه GSM هست. این قابلیت جزء قابلیت‌های ذاتی این شبکه محسوب نمی‌شه به همین دلیل این سرویس جزء خدمات ارزش افزوده شبکه GSM  محسوب می‌شه . که بدون هزینه خاصی قابل افزودن به تمام شبکه‌های GSM است.

تقریباً تمام گوشی‌های موجود از ارسال و دریافت این گونه پیام‌ها پشتیبانی می‌کنن. ارتباط پیام از طریق این کدها شباهت زیادی به انتقال پیام از طریق پیامک (SMS)  داره. اما با وجود کلیه این شباهت‌ها یک اختلاف بزرگ بین این دو موجود است .و اون در نحوه انتقال اطلاعات می‌باشد.

پیامک از مکانیزم ذخیره و فرستادن مجدد (Store And Forward) استفاده می‌نماید در حالی که فناوري USSD نشست گرا (Session Oriented)  است.این بدین معنی است که SMS پس از دریافت شدن در شبکه ذخیره می‌گردد . و در زمانی دیگر برای مقصد فرستاده می‌شود اما در این کد پیغام در همان زمان ارسال دریافت خواهد گردید. تفاوت عمده دیگر این است که USSD یک روش برقراری ارتباط بین گوشی با شبکه و برعکس است .اما پیامک برای ارتباط گوشی با گوشی به کار می‌رود.

شما می‌توانید با استفاده از گوشی‌های خودتان پیام‌های USSD مورد نظر را ارسال کنید. پیغام‌های USSD همواره بین یک * و # محصور و بدین ترتیب از شماره‌های تلفن تمیز داده می‌شن.

 


جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید ، از راه های زیر اقدام نمایید.

ارتباط با ما :

 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۴۹۳۵۲۷      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : بلوارکشاورز خیابان ۱۶ آذر انتشارات دانشگاه تهران پلاک ۵۴ طبقه۵ واحد ۹

ثبت نام از طریق سایت زیر 

www.portal.kishtech.ir

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش : 

سامانه آموزش مجازی رهیاران : www.rahyaralms.ir 

کانال تلگرام kishtech@ 

 اینستاگرام    kishtech.ir_             kishtech.ir