Html5 چیست؟

Html5 چیست؟

برای توضیح HTML5 ابتدا به موضوعی دیگر می پردازیم. به طور حتم تا به حال بسیار شنیده اید که اچ تی ام ال یک زبان نشانه گذاری می باشد. و مخفف شده جمله (Hypertext Markup Language)  می باشد.اما توضیح html به زبان ساده این می باشد که html، زبانی می باشد که جهت ساختن صفحات برای ارائه محتوا در اینترنت یا همان شبکه جهانی وب می باشد.اچ تی ام ال5
هدف اصلی از ایجاد html این بوده است که  زبانی باشد .که آخرین تکنولوژی فناوری های چند رسانه ای را پشتیبانی کند. و همچنین توسط انسان و ماشین به راحتی قابل خواندن و درک کردن باشد.

با توجه به نیاز انسان ها به اینترنت.  امروزه تمامی تکنولوژی های وب سرعت خود برای سازگاری بیشتر با دستگاه های دیجیتالی افزایش داده اند. اما html5 به عنوان اصلی ترین کاندیدا برای برنامه های کاربردی می باشد زیرا اچ تی ام ال ۵ ویژگی های بسیاری را اضافه کرده است . که به عنوان مثال می توان از SVG نام برد.

دلیل اصلی اضافه شدن این ویژگی ها این می باشد که نیازی به API ها نباشد. و کار کردن با محتوا های مدیا یا رسانه ای و همچنین گرافیکی آسان تر شود.
گروه WHATWG  سال ۲۰۰۴ کار بر روی استاندارد جدید را در حالی شروع کرد که html4 از سال ۲۰۰۰ به روز رسانی نشده بود . و کنسرسیوم وب تمام تمرکز خود را بر روی تحولات xhtml2 قرار داده بود. و w3c در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت که xhtml2 را تجدید نکند . و در حال حاضر این دو گروه به صورت مشترک بر روی html5 کار می کنند.

ویژگی های html5

زبان html5 بر خلاف شباهت آن با زبان های نشانه گذاری دیگر بر پایه SGML نمی باشد اما به گونه ای طراحی شده است که با نشخه های قدیمی تر نیز سازگار می باشد. تعدادی از ویژگی های مهم html5 عبارت است از:
۱-    حذف دستوراتی مانند center و font که در اچ تی ام ال ۴ استفاده می شد به دلیل سازگار نبودن این دستورات با دستگاه های هوشمند.ویژگی های اچ تی ام ال 5
۲-    ارائه دستورات جالب برای طراحی تصویر در سایت مانند canvas
۳-    تاکید بر روی استفاده از css جهت ریسپانسیو بودن سایت
۴-    استفاده از ویدئو در سایت
۵-    راحتی کاربر برای استفاده از اینترنت در گوشی های هوشمند و تبلت ها
به طور کلی اگر سایتی می خواهید طراحی کنید که به صورت تمام .و کمال با موتورهای جستجو سازگار باشد. و امتیاز خوبی برای سئوی سایت خود دریافت کنید، بدون شک اولین قدم شما باید طراحی سایت با html5 و css3 باشد