تصمیم اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت

کلودیو دسکالزی: با تصمیم اخیر اوپک و متحدانش برای عمیق کردن کاهش تولید خود، میانگین قیمت هر بشکه نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.


پردیس فناوری کیش_ طرح متخصصین صنعت و مدیریت_ گروه خبری: مالی و اقتصادی


کلودیو دسکالزی در مصاحبه‌ای در دوحه گفت: با تصمیم اخیر اوپک و متحدانش برای عمیق کردن کاهش تولید خود، میانگین قیمت هر بشکه نفت خام در سال ۲۰۲۰ بین ۶۰ تا ۶۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

قیمت نفت برنت امسال از رکورد پایین ۵۲ دلار و ۵۱ سنت در دوم ژانویه تا رکورد بالای ۷۵ دلار و ۶۰ سنت در ۲۵ آوریل رسید. بهای معاملات نفت برنت بازار لندن روز جمعه ۶۵ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه بود.

تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، با هدف تثبیت بازار و مقابله با اشباع عرضه ناشی از رشد بی‌رویه تولید آمریکا و کشورهای دیگر موافقت کرده اند تولیدشان را در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۱.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

مدیرعامل انی همچنین اظهار کرد: قیمتهای گاز طبیعی مایع در آمریکا، اروپا و ‌آسیا یکی شده و در سطح پایینی قرار دارد و با وجود دشواری پیش بینی قیمتهای LNG، کلودیو دسکالزی انتظار دارد قیمتهای LNG پایین بماند.

همچنین انی به همراه شرکتهای توتال و نواتک در سه ماهه نخست یا دوم سال ۲۰۲۰ حفاری در بلوک ۴ لبنان را آغاز خواهد کرد.

وی درباره فعالیت در کشور جنگ زده لیبی نیز گفت: اولویت انی، سلامت کارکنانش خواهد بود. این شرکت در میدان نفتی الفیل فعالیتهایی دارد. تولید این میدان هفته گذشته پس از توقف موقتی به دلیل حملات هوایی، ازسرگرفته شد.

گزارش های کاملتر آماری کاهش تولید نفت خام اوپک