معرفی React Native و مزیت های آن

React native یک فریمورک جاوااسکریپت است که برای ساخت اپلیکیشن های اندرویدی و ios استفاده می شود. البته می توان از آن برای ساخت برنامه های تحت وب و برخی پلتفرم ها مثل xbox استفاده کرد.

جاوااسکریپت با کتابخانه ها و فریمورک های مختلفی توانسته دنیای وب را دگرگون کند. از جاوااسکریپت برای قسمت های مختلف یک وب سایت می شود استفاده کرد. به نظر می رسد ارائه ی React Native به منظور رقابت با دیگر زبان ها و فریمورک ها در زمینه ی توسعه ی اپلیکیشن های موبایل است.

این فریمورک بر پایه ی کتابخانه ی محبوب React توسعه یافته است. برخلاف React که روی مرورگرها متمرکز است،به ساخت اپلیکیشن های موبایل می پردازد.

سینتکس React Native مانند React است و از JSX پشتیبانی می کند. با نوشتن کدها و تست آنها در پایان می توانیم با ابزارهای اندروید یا IOS از آنها خروجی بگیریم.

React Native همچنین رابط های JavaScript را برای API های پلتفرم در دسترس قرار می دهد. بنابراین برنامه های React Native می توانند به ویژگی های پلتفرم مانند دوربین تلفن یا مکان کاربر دسترسی داشته باشند.

مزیت های React Native

معمولا توسعه دهندگان حرفه ای اپلیکیشن های موبایل، با دیدن React Native و کارکرد آسان آن متعجب می شوند. تیم توسعه دهنده ی این فریمورک ابزارهای خیلی قدرتمند و پیام های خطای ساده را طراحی کرده است. دقیقا همان امکاناتی که برنامه نویسان به دنبال آنها هستند و کار را برای آنها آسان تر می کند.

به عنوان مثال ، از آنجا که React Native  “فقط”  JavaScript است ، برای دیدن بازتاب تغییرات لازم نیست برنامه خود را دوباره بسازید. در عوض ، می توانید Command + R را فشار دهید تا برنامه شما دقیقاً مانند سایر صفحات وب Refresh شود.

ویژگی خوب این فریمورک نوشتن همزمان در اندروید و IOS است. درحالی که در زبانی مثل Swift شما فقط می توانید برای IOS برنامه بنویسید.

به دلیل اینکه React Native زمان طولانی‌تری در دسترس توسعه دهندگان بوده، از لحاظ شغلی بسیار محبوب‌تر است. پس در حال حاضر میزان تقاضای شغلی React Native بسیار بیشتر از فلاتر است. با این حال این آمار در طول زمان متغیر است و ممکن است در سال‌های آتی تغییر کند.