WAMP چیست و چه کاربردی دارد؟

WAMP چیست و چه کاربردی دارد؟

WAMP-چیست؟

WAMP مخفف Windows، Apache، MySQL و PHP است. این یک پشته نرم افزاری است که به معنای نصب WAMP است

که Apache ، MySQL و PHP را روی سیستم عامل شما نصب می کند (Windows در مورد WAMP). حتی اگر می توانید آنها را جداگانه نصب کنید ، معمولاً بسته بندی شده اند و به همین دلیل نیز هست.

آنچه خوب است بدانید این است که WAMP از LAMP ناشی می شود (L مخفف Linux است). تنها تفاوت این دو در این است که WAMP برای ویندوز استفاده می شود ، در حالی که LAMP – برای سیستم عامل های مبتنی بر Linux.

بیایید سریع آنچه را که هر حرف نشان می دهد مرور کنیم:

  1. ” W ” مخفف Windows است ، همچنین LAMP (برای Linux) و MAMP (برای Mac) وجود دارد.
  2. ” A ” مخفف Apache است. Apache نرم افزار سروری است که وظیفه سرویس دهی صفحات وب را بر عهده دارد. وقتی درخواست می کنید یک صفحه توسط شما دیده شود ، Apache درخواست شما را از طریق HTTP رد می کند و سایت را به شما نشان می دهد.
  3. ” M ” مخفف MySQL است. کار MySQL این است که سیستم مدیریت پایگاه داده برای سرور شما باشد. این کلیه اطلاعات مربوطه مانند محتوای سایت شما ، نمایه های کاربر و غیره را ذخیره می کند.
  4. ” P ” مخفف PHP است. این زبان برنامه نویسی است که برای نوشتن وردپرس استفاده شده است. مانند چسب برای کل این پشته نرم افزار عمل می کند. PHP همراه با Apache در حال اجرا است و با MySQL ارتباط برقرار می کند.

به جای نصب و تست وردپرس در  حساب میزبانی خود ، می توانید این کار را در رایانه شخصی خود (localhost) انجام دهید.

WAMP مانند یک سرور مجازی در رایانه شما عمل می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا تمام ویژگی های وردپرس را بدون هیچ عواقبی آزمایش کنید زیرا این ویژگی در دستگاه شما محلی است و به وب متصل نیست.

اول از همه ، این بدان معناست که شما نیازی به صبر تا بارگذاری پرونده ها در سایت خود ندارید ، و دوم – این کار ایجاد نسخه پشتیبان را بسیار آسان می کند.

WAMP هم برای توسعه دهندگان و هم برای طراحان تم روند کار را تسریع می کند. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید با سایت خود مطابق با محتوای قلب خود بازی کنید.

با این حال ، برای فعال کردن وب سایت در واقع ، باید نوعی سرویس میزبانی و یک دامنه دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مبتدی پسند درباره میزبانی وب مراجعه کنید.

در واقع ، WAMP به عنوان یک فضای امن برای کار در وب سایت شما ، بدون نیاز به میزبانی آنلاین بصورت آنلاین استفاده می شود.

WAMP همچنین دارای یک صفحه کنترل است. پس از نصب بسته نرم افزاری ، کلیه خدمات ذکر شده در بالا (به استثنای سیستم عامل موجود) بر روی دستگاه محلی شما نصب می شوند.

خواه از WAMP یا بسته های نرم افزاری برای سیستم عامل های دیگر استفاده کنید ، این یک روش عالی برای صرفه جویی در وقت است. شما نیازی به بارگذاری فایل در یک سایت نخواهید داشت و می توانید یاد بگیرید که چگونه در یک محیط امن و بدون مراقبت توسعه پیدا کنید.